İnegöl Köfte Kaşarlı Tarifi

İnegöl köfte kaşarlı tarifi

İnegöl Köfte Kaşarlı Tarifi

İnegöl Köfte Kaşarlı Tarifi nasıl yapılır, pratik leziz İnegöl köftemizi yapmaya başlayalım. Tarifimizi yapmaya başlamadan önce leziz bir köfte sunmak istiyor iseniz atlamamanız gereken önemli nokta iyi bir kıyma kullanımıdır. İyi çekilmiş katkısız bir kıyma kullanmazsanız lezzet kıvamını tutturamazsınız.

Malzemeler:

  • 350-400 gr dana döşünden kıyma
  • 1/2 çay bardağı bayat ekmek içi
  • 1/4 su bardağı su
  • Tuz
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı silme karbonat
  • 1 orta boy kuru soğan
  • Kaşar peyniri rendesi (tercihe bağlı ama ben tavsiye ederim)

İnegöl Köftemizin Hazırlanışı:

Öncelikle akşamdan kıyma, tuz, su ve ekmek içini karıştırıp 10 dakika kadar yoğuralım. Kapaklı bir saklama kabına koyup buzdolabına kaldıralım. Sabaha kadar dinlensin, sonra sabah dolaptan çıkarıp limonla karbonatı karıştırıp köpürünce harcımızın üzerine dökelim.

Soğan ve kaşar rendesini de ekleyip iyice yoğuralım ve tekrar buzdolabına kaldıralım, akşama kadar tekrar dinlensin, akşam pişirmeden 10 dakika önce dolaptan oda sıcaklığına çıkaralım ki köftemiz kendini biraz salsın sonra şekil verip ister fırında ister tavada isterseniz de ızgarada pişirebilirsiniz.
Her hali güzel olacaktır. Bu tariften 2-3 kişilik ancak çıkıyor, daha fazla yapmak isterseniz malzemeleri çoğaltabilirsiniz. Hatta yaptıktan sonra buzlukta da saklayabilirsiniz. Yalnız buzluğa kaldıracağınız parçayı ikinci kez bekletmenize gerek yok kaşarla soğanını kattıktan sonra hemen buzluğa kaldırabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Diğer Köfte Tariflerimizi Buradan Takip Edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesabımızdan Tarifler Gönderin

Yemekler bizle Sosyal Medya Facebook Hesabımız (:

Sosyal medya hesabımızı takip ederek yemek tariflerimizi detaylı takip edebilir, diğer bir yönüyle yeni tariflerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz. Unutmayın sizde bizlerle yemek tariflerinizi paylaşabilirsiniz.

Çünkü lezzet her ustanın her bir detayı atlamaması ile başlar, ufak bir detay gibi görünen kısım aslında damak tadının en önemli püf noktasıdır.

Lezzetin ustası olmak için ince detayları atlamamalısınız yemeklerin tatlıların olmaz ise olmazı kıvam dengesidir.

Bu sebeple Yemekler Bizle tariflerinde bizler ayrıntılara çok önem verilmesini vurgulamak isteriz.

Çünkü lezzet, damak tadı olmaz ise olmaz bir detaydır. Bunu sağlamanın yolu tarifleri ince ayrıntısına kadar okumalı detayları atlamadan en uygun şekilde uygulamalısınız.